bg

Okapový systém SATJAM Niagara disponuje řadou výhod, mezi nimiž dominují především dlouhá životnost, minimální nároky na údržbu, velmi nízká roztažnost a vysoká odolnost vůči mrazu a povětrnostním vlivům.

1. JEDINEČNÁ HLOUBKA ŽLABŮ
Okapový systém SATJAM Niagara je optimálním řešením pro odvod vody z vaší střechy. Bohatě dimenzovaný žlab dokáže bezpečně pojmout dešťovou vodu i při přívalových srážkách. Dimenze žlabů je až o 20 % vyšší než u jiných konkurenčních produktů na českém trhu.

Proto je možné použít v některých případech okapy SATJAM NIAGARA 125 místo standardně prodávaných žlabů s průměrem 150 mm. Velikost kotlíků zaručuje, že se nebudou zahlcovat ani v extrémních situacích.

2. UNIKÁTNÍ SLOŽENÍ VRSTEV
Systém SATJAM Niagara je vyroben z pozinkovaného ocelového plechu nebo hliníkové slitiny a je opatřen přímo z výroby finální povrchovou vrstvou, která nepotřebuje další nátěr či jinou údržbu. Už žádné další výdaje, starosti ani námaha.

Okapy SATJAM Niagara vám budou bezpečně a spolehlivě sloužit po celou dobu životnosti střechy. Jedná se o ideální doplněk ke všem střešním krytinám SATJAM, ale systém můžete využít i zcela nezávisle.

Osm barev umožňuje dobré přizpůsobení k barvě fasády či krytiny.

Okapový systém SATJAM Niagara je kompletním systémem pro odvodňování střech. Díky jednoduchosti montáže, kvalitě, trvanlivosti, barevnosti a cenové dostupnosti se hodí téměř pro každou střechu, ať už se jedná o stavbu nové střechy či rekonstrukci střechy staré. SATJAM Niagara je také vynikajícím řešením v případě výměny starého okapového systému při rekonstrukci a zateplení fasád.

Hloubka žlabů a jejich konstrukce navíc umožňují bezproblémový odvod vody při přívalových deštích, aniž by docházelo k přetékání žlabů. Jednotlivé prvky systému jsou vyráběny z pozinkované oceli nejvyšší jakosti, s povrchovou úpravou tvořenou polyuretanovým lakem o tloušťce 50 μm.

Díky použití těchto materiálů získáváte jistotu pevnosti okapů, stálobarevnosti a odolnosti vůči mechanickému poškození a povětrnostním vlivům i dlouhou životnost.

Výběr systému

Rozmístění svodů a kotlíků se řídí kromě plochy střechy také její členitostí. Zjednodušeným návodem je i schéma uvedené na obrázku. Plocha a tvar střechy má bezprostřední vliv na volbu odpovídajícího rozměru žlabů a svodů.

Okapy SATJAM Niagara jsou dostupné ve dvou rozměrových řadách – 125/90 a 150/100, kde první číslo udává průměr žlabu a druhé průměr svodu.

Platí zásada, že jeden svod dokáže odvodnit přibližně 10 bm žlabu. Precizně tuto problematiku řeší ČSN EN 12056-3 Vnitřní kanalizace – Gravitační systémy – Část 3: Odvádění dešťových vod ze střech – Navrhování a výpočet.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Plechová střecha. Ano či ne?

Přemýšlíte o střeše pro svůj dům? O plechových střechách se mezi lidmi stále povídá řada polopravd. Zde je pár důležitých faktů, které Vám mohou pomoci při rozhodování.

  • PLECHOVÁ STŘECHA MÁ JEDNODUŠŠÍ KROV
  • PLECHOVÁ STŘECHA ODOLÁ PORYVU VĚTRU
  • PLECHOVÁ STŘECHA NEPROPOUŠTÍ SNÍH
  • PLECHOVÁ STŘECHA POMALEJI STÁRNE
  • PLECHOVÁ STŘECHA NENÍ HLUČNÁ

Jak má jednodušší krov?

Plechová krytina má významně nižší hmotnost (až 20krát), a pokud se s tímto parametrem počítá od projektu, dá se konstrukce krovu zjednodušit a zlevnit. U rekonstrukcí, kde jsou mnohdy krovy pro použití těžkých krytin již málo únosné, se lze použitím lehké plechové krytiny vyhnout nákladné rekonstrukci krovu. Plechová střešní krytina přináší i další výhody a úspory nákladů. Jde především o rychlost montáže a významné snížení nákladů na manipulaci. Další velkou výhodou je široký sortiment typů, struktury a barev povrchové úpravy.

Neodolá poryvu větru?

Spousta lidí stále věří, že plechové krytiny při silnějším větru odletí, a to kvůli menší plošné hmotnosti. Odolnost krytin proti sání a tlaku větru je dána kotvením, zejména typem a množstvím kotevního materiálu. Pokud je kotvení provedeno špatně, uletí ze střechy jakákoliv krytina.

Máme se bát sněhu?

Při sněžení se nemusíte obávat, že byste na půdě našli nafoukaný sníh. Plechová střešní krytina má totiž proti tradičním taškám až šestkrát méně spojů (ve velkoformátovém provedení).

Záruka na stáří?

Všechny střechy stárnou. Podívejte se na staré tradiční střechy, které pokrývají mech, řasa nebo lišejník. Naopak nejstarší hliníková plechová střecha je z roku 1897 a stále slouží svému účelu. Našim výrobkům věříme a poskytujeme na ně až 60letou záruku.

Hlučnost?

Pokud jde o hluk, například za deště, platí, že je odhlučnění střechy dáno celkovou skladbou střešního pláště. Závislé
je zejména na správné volbě tepelné izolace, která by měla mít i požadované akustické parametry. Akustické parametry musí splňovat střecha jako celek, ne pouze krytina.

AluMat a AluMat Stucco jsou materiály pro výrobu střešních krytin. Jakostí spadají do nejvyšší třídy EXCELENT. Hlavní složku slitiny prozrazuje název – jedná se o hliník (neboli aluminium), který je doplněn o hořčík a mangan. Všechny tři prvky ve vhodně zvoleném poměru společně vytvářejí materiál s výbornými parametry pevnosti

a odolnosti vůči povětrnostním vlivům a korozi. Povrchová úprava na bázi matného polyesteru v tloušťce 25 mikrometrů ještě dále posiluje odolnost krytiny a prodlužuje její životnost.

AluMat Stucco má povrch plechu upraven do podoby reliéfu, což dodává krytině nevšední vzhled a snižuje hlučnost při dešti. Právě struktura povrchu je hlavním rozdílem. Dodavatelem výrobní suroviny je norská společnost NORSK HYDRO.

Při nákupu AluMat nebo AluMat Stucco získáte jako dárek 16bm okapních žlabů SATJAM Niagara ZDARMA!

Barevné provedení

Vstupní surovina pochází od švédské fi rmy SSAB, která se specializuje na inovativní ocelové výrobky. PUREX™ GreenCoat® byl vyvíjen a testován více než 40 let v nejdrsnějším skandinávském a americkém počasí, které prověřilo tloušťku barevné vrstvy, adhezi, zachování barev a odolnost vůči UV záření, lesk a možnost ohýbání.

Výsledkem je prvotřídní materiál z nejčistější oceli, který dlouho vydrží a zároveň nezatěžuje životní prostředí. Je až 100% recyklovatelný a jeho výroba má minimalizované energetické nároky. Přitom je lehký a dobře tvarovatelný, díky čemuž se s ním snadno pracuje i přímo na stavbě.

Povrch materiálu PUREX™ GreenCoat® má elegantní texturu, která přispívá k vyšší odolnosti krytiny například při pohybu na střeše. Zároveň se vyznačuje výrazně lepší stálobarevností než obvyklá polyesterová úprava.

Mixem vlastností spadá PUREX™ GreenCoat® do nejvyšší jakostní třídy EXCELENT. Zákazníci si mohou vybrat mezi robustním vzhledem mohutného románského oblouku u SATJAM Grande, moderním designem pro rychlou montáž u SATJAM Rapid a tradičním tvarováním u SATJAM Roof nebo Trend.

Všechny čtyři typy střešních krytin jsou dostupné v hnědé, černé, červené, grafi tově šedé a cihlové barvě a je na ně poskytována 40letá SATJAM Záruka Plus*.