Jaké plechy u nás zakoupíte ?

grande
Zavřít

Satjam Grande Plus

Cena od 278 Kč s DPH
Satjam Roof
Zavřít

Satjam Roof Classic

Cena od 278 Kč s DPH
SATJAM-SMH-big
Zavřít

Satjam Trend

Cena od 258 Kč s DPH
eco
Zavřít

Blachotrapez Diament Eco Plus

Cena od 243 Kč s DPH
savana
Zavřít

Bratex Savanna

Cena od 299 Kč s DPH
scandinavia
Zavřít

Bratex Scadinavia

Cena od 299 Kč s DPH
blacho
Zavřít

Blachotrapez Kingas Eco Plus

Cena od 243 Kč s DPH
1368829_0-1531983343
Zavřít

Blachotrapez Retro 25/554

Cena od 256 Kč s DPH
88_BKARPIWKA1
Zavřít

Plechová bobrovka

Cena od 514 Kč s DPH

Plechová střecha. Ano či ne?

Přemýšlíte o střeše pro svůj dům? O plechových střechách se mezi lidmi stále povídá řada polopravd. Zde je pár důležitých faktů, které Vám mohou pomoci při rozhodování.

  • PLECHOVÁ STŘECHA MÁ JEDNODUŠŠÍ KROV
  • PLECHOVÁ STŘECHA ODOLÁ PORYVU VĚTRU
  • PLECHOVÁ STŘECHA NEPROPOUŠTÍ SNÍH
  • PLECHOVÁ STŘECHA POMALEJI STÁRNE
  • PLECHOVÁ STŘECHA NENÍ HLUČNÁ

Jak má jednodušší krov?

Plechová krytina má významně nižší hmotnost (až 20krát), a pokud se s tímto parametrem počítá od projektu, dá se konstrukce krovu zjednodušit a zlevnit. U rekonstrukcí, kde jsou mnohdy krovy pro použití těžkých krytin již málo únosné, se lze použitím lehké plechové krytiny vyhnout nákladné rekonstrukci krovu. Plechová střešní krytina přináší i další výhody a úspory nákladů. Jde především o rychlost montáže a významné snížení nákladů na manipulaci. Další velkou výhodou je široký sortiment typů, struktury a barev povrchové úpravy.

Neodolá poryvu větru?

Spousta lidí stále věří, že plechové krytiny při silnějším větru odletí, a to kvůli menší plošné hmotnosti. Odolnost krytin proti sání a tlaku větru je dána kotvením, zejména typem a množstvím kotevního materiálu. Pokud je kotvení provedeno špatně, uletí ze střechy jakákoliv krytina.

Máme se bát sněhu?

Při sněžení se nemusíte obávat, že byste na půdě našli nafoukaný sníh. Plechová střešní krytina má totiž proti tradičním taškám až šestkrát méně spojů (ve velkoformátovém provedení).

Záruka na stáří?

Všechny střechy stárnou. Podívejte se na staré tradiční střechy, které pokrývají mech, řasa nebo lišejník. Naopak nejstarší hliníková plechová střecha je z roku 1897 a stále slouží svému účelu. Našim výrobkům věříme a poskytujeme na ně až 60letou záruku.

Hlučnost?

Pokud jde o hluk, například za deště, platí, že je odhlučnění střechy dáno celkovou skladbou střešního pláště. Závislé
je zejména na správné volbě tepelné izolace, která by měla mít i požadované akustické parametry. Akustické parametry musí splňovat střecha jako celek, ne pouze krytina.

”Alumat”

AluMat a AluMat Stucco jsou materiály pro výrobu střešních krytin. Jakostí spadají do nejvyšší třídy EXCELENT. Hlavní složku slitiny prozrazuje název – jedná se o hliník (neboli aluminium), který je doplněn o hořčík a mangan. Všechny tři prvky ve vhodně zvoleném poměru společně vytvářejí materiál s výbornými parametry pevnosti

a odolnosti vůči povětrnostním vlivům a korozi. Povrchová úprava na bázi matného polyesteru v tloušťce 25 mikronů ještě dále posiluje odolnost krytiny a prodlužuje její životnost.

AluMat Stucco má povrch plechu upraven do podoby reliéfu, což dodává krytině nevšední vzhled a snižuje hlučnost při dešti. Právě struktura povrchu je hlavním rozdílem. Dodavatelem výrobní suroviny je norská společnost NORSK HYDRO.

Barevné provedení

”GreenCoat”

Vstupní surovina pochází od švédské fi rmy SSAB, která se specializuje na inovativní ocelové výrobky. PUREX™ GreenCoat® byl vyvíjen a testován více než 40 let v nejdrsnějším skandinávském a americkém počasí, které prověřilo tloušťku barevné vrstvy, adhezi, zachování barev a odolnost vůči UV záření, lesk a možnost ohýbání.

Výsledkem je prvotřídní materiál z nejčistější oceli, který dlouho vydrží a zároveň nezatěžuje životní prostředí. Je až 100% recyklovatelný a jeho výroba má minimalizované energetické nároky. Přitom je lehký a dobře tvarovatelný, díky čemuž se s ním snadno pracuje i přímo na stavbě.

Povrch materiálu PUREX™ GreenCoat® má elegantní texturu, která přispívá k vyšší odolnosti krytiny například při pohybu na střeše. Zároveň se vyznačuje výrazně lepší stálobarevností než obvyklá polyesterová úprava.

Mixem vlastností spadá PUREX™ GreenCoat® do nejvyšší jakostní třídy EXCELENT.

Všechny čtyři typy střešních krytin jsou dostupné v hnědé, černé, červené, grafi tově šedé a cihlové barvě.

”Niagara”